Gala Ortodoncie

Bělení zubů 

Bělení zubů může probíhat v ordinačním i domácím prostředí. Vzhledem k silnější koncentraci přípravků při ordinačním (40 %) je dosaženo rychlejšího výsledku za kratší dobu; silnější koncentrace má však za následek výraznou citlivost (v některých případech dokonce i bolestivost) zubů. Zejména z tohoto důvodu se proto přikláníme k využití bělení domácího.

Před zahájením bělení je vhodné absolvovat profesionální dentální hygienu, během níž se ze zubů odstraní veškeré nečistoty, a tak může bělící gel účinkovat přímo na zubech.

Podmínkou pro bělení zubů jsou zuby zdravé, případně správně sanované (výplně beze spár, bez přebytků, vhodnější jsou výplně kompozitní - chemická vazba...), a také zdravé okolní podpůrné tkáně (gingiva bez zánětu, nekrvácející na podnět...).

Postup 

  • na základě digitálního skenu Vašeho chrupu Vám budou vyrobeny individuální bělící nosiče

  • do těchto nosičů se aplikuje přilnavý, viskózní gel

  • jako bělící gel používáme Opalescence PF, 10/16 % (účinnou látkou je karbamid vodíku)

  • aplikace gelu: vytlačte kapku gelu přibližně v polovině části nosiče, jež přiléhá k zubu "z venku" v rozsahu od zubu 5 po 5 (na jeden nosič spotřebujete cca 1/4 stříkačky)

  • nasaďte nosič na zuby, jemně dotlačte

  • přebytek gelu z dásní odstraňte měkkým kartáčkem či prstem

  • napoprvé nechejte gel působit cca 2 hodiny (pokud další den nezaznamenáte zvýšenou citlivost zubů, můžete při dalších aplikacích ponechat nosič v ústech déle a to až 6 hodin v kuse; doporučujeme však dobu použití prodlužovat opatrně)

  • po uplynutí požadované doby nosič vyjměte z úst; pokud Vám zůstal gel v ústech - vyplivněte jej; nemusíte ústa vyplachovat, není vhodné nyní zuby ani čistit kartáčkem (min. doba jež by měla uplynout mezi bělením a čištěním zubů je 30 min.); jemným kartáčkem očistěte nosiče, opláchněte pod studenou vodou, nechejte uschnout a poté uschovejte


POKUD ZAZNAMENÁTE ZVÝŠENOU CITLIVOST ČI BOLESTIVOST ZUBŮ, BĚLENÍ PŘERUŠTE A KONTAKTUJTE NÁS!

 Výsledek by měl být viditelný již po první aplikaci, výraznějšího efektu však dosáhnete cca po 5 aplikacích. Výhodou domácího bělení je také možnost kdykoli proceduru opakovat, máte-li dojem, že již není efekt tak výrazný. Bělící nosiče Vám vydrží bez problémů několik let, pokud u Vás nedojde např. vlivem zhotovení nové výplně k výrazné změně tvaru některého ze zubů. Základní balení gelu je většinou dostatečné na cca 1 rok bělení (myšleno jako prvotní "vybělení" a následné občasné udržování). Pro posuzování změny odstínu je také možno zahájit bělení pouze v jednom zubním oblouku a cca po týdnu zahájit bělení i ve druhém zubním oblouku. 

Následná péče: po bělení zubů je vhodné vyhnout se velkým tepelným výkyvům (vyhnout se tedy extrémně studeným či horkým potravinám).